តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសនៅកម្ពុជា (២០០៦-២០២៥)
កំហិតនៃការចូល និងប្រើប្រាស់ | ការចូលមកកាន់គេហទំព័រនេះ ឬប្រើប្រាស់មូលដ្ឋានទិន្នន័យនៅលើគេហទំព័រនេះ បានន័យថា អ្នកទទួលស្គាល់ថាអ្នកមានទំនួលខុសត្រូវទាំងស្រុង លើការពឹងផ្អែក លើគ្រប់ព័ត៌មានផ្តល់ឱ្យនៅលើគេហទំព័រនេះ ហើយយល់ព្រមថាអ្នកនឹងមិនបង្កអន្តរាយ ឬទាមទារឱ្យមានការទទួលខុសត្រូវពីបុគ្គល ឬអង្គភាពពាក់ព័ន្ធនឹងការ អភិវឌ្ឍទម្រង់ និងខ្លឹមសាររបស់គេហទំព័រនេះ សម្រាប់រាល់ការបាត់បង់ ការខូចប្រយោជន៍ ឬអន្តរាយដែលកើតចេញពីការប្រើប្រាស់គេហទំព័រនេះ។ |
កាលបរិច្ឆេទយោងនៃសំណុំទិន្នន័យ | 4 តុលា 2015 |
ចន្លោះកាលបរិច្ឆេទបញ្ចប់ | 26 វិច្ឆិកា 2015 |
ចន្លោះកាលបរិច្ឆេទបញ្ចប់ | 3 មេសា 2020 |
ព្រំកូអរដោនេខាងលិច | 102.57548388195839 |
ព្រំកូអរដោនេខាងកើត | 107.57628373662962 |
ព្រំកូអរដោនេខាងត្បូង | 9.620168695594206 |
ព្រំកូអរដោនេខាងជើង | 14.620968550265445 |
ភាពទៀងទាត់ | ទីតាំងរបស់តំបន់សេដ្ឋកិច្ចមួយចំនួនត្រូវបានកំណត់ដោយទីតាំងដែលនៅតាមឃុំ ឬ ភូមិ ចេញពីឯកសារដែលបានស្រាវជ្រាវ និងប្រមូលទុក។ |
ភាពទៀងទាត់តាមហេតុផល | យោងទៅតាមកាសែតKhmer Times ដែលចុះផ្សាយនៅថ្ងៃទី ០១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២០ និង ផ្ទាំងព័ត៌មានរៀបចំដោយក្រុមការងារសម្របសម្រួលការទូតសេដ្ឋកិច្ចនៃក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ ចុះថ្ងៃទី១៥ ខែវិចិ្ឆកា ឆ្នាំ២០២១ ប្រទេសកម្ពុជាមានតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសចំនួន៥៤ និង ២៦កំពុងដំណើរការ។ ដោយឡែកអាស្រ័យទៅនឹងក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពជាមានតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសចំនួន២៤កំពុងដំណើរការ។ |
ការចប់សព្វគ្រប់ | សំណំុទិន្នន័យនេះ មានទិន្នន័យទាំងអស់ ដែលអង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍមាននាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ ។ ខណៈពេលដែលអង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍកំពុងខិតខំយ៉ាងខ្លាំងដើម្បីធានាថា ទិន្នន័យ និងផែនទីនេះមានភាពជាក់លាក់ និងទាន់សម័យ ព័ត៌មានខ្លះអំពីតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសប្រហែលជាបានប្រែប្រួល តាំងពីពេលដែលសំណំុទិន្នន័យនិងផែនទីនេះ ត្រូវបានចេញផ្សាយមកម្លេះ។ បន្ថែមលើនេះ តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសថ្មីៗទៀត ដែលមិនទាន់បានបញ្ចូលក្នុងសំណំុទិន្នន័យនេះ ប្រហែលជាត្រូវបានយល់ព្រម និងបង្កើតឡើង។ |
ជំហាននៃដំណើរ | ក្រុមការងារគូសផែនទីរបស់អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ ប្រមូលទិន្នន័យចេញពីប្រភពផ្សេងៗ ដូចជា រាជកិច្ចនៃរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា គេហទំព័ររបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា និងរបាយការណ៍របស់ក្រសួងរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងទម្រង់ជា pdf នាពេលដែលប្រភពទិន្នន័យទាំងនោះពុំបានភ្ជាប់នូវផែនទីនោះទេ, ទិន្នន័យត្រូវបានគូសដោយផ្អែកទៅតាមទីតាំងដែលបានបង្ហាញក្នុងពត៌មាន។ ទិន្នន័យជា pdf ត្រូវបានបំលែងឲ្យទៅជា shapefile ។ ចុងក្រោយទិន្នន័យជា shapefile ត្រូវបានទាញចេញជាទម្រង់ផ្សេងៗដូចជា៖ CSV, KMZ, និង GEOJSON ។ លើសពីនេះទៀតអង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍទទួលបានទិន្នន័យ តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសពី Mekong Infrastructure Tracker ក្នុងទម្រង់ជា SHP file (Polygon) ។ |
Lineage | រាជកិច្ច៖ អនុក្រឹត្យ និងសេចក្តីសម្រេច (២០០៦-២០២៣) ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា៖ តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសនៅកម្ពុជា (២០០៩-២០១៣), ឱកាសវិនិយោគនៅកម្ពុជា (បទបង្ហាញ, ២០១១), វិនិយោគនៅកម្ពុជា៖ តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស (២០០៩). ក្រសួងសាធារណៈការនិងដឹកជញ្ជូន៖ ទិដ្ឋភាពទូទៅនៃវិស័យហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា (២០១៥)។ |
ភាគីទទួលខុសត្រូវ | ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា អាសយដ្ឋាន: វិមានរដ្ឋាភិបាល, វិថីព្រះស៊ីសុ វត្ថិ, វត្តភ្នំ, ក្រុង ភ្នំពេញ, ប្រទេស កម្ពុជា គេហទំព័រ: www.cambodiainvestment.gov.kh |
ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃទិន្នន័យមេ | ទិន្នន័យមេ ត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយកាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥។ សម្រាប់សំណួរ សូមទំនាក់ទំនងមកកាន់ អង្គការទិន្នន័យំអពីការអភិវឌ្ឍ។ សារអេឡិចត្រូនិច: contact@opendevcam.net, គេហទំព័រ:http://www.opendevcam.net , អាសយដ្ឋាន: ផ្ទះលេខ ២៣បេ ផ្លូវ៦០៦ រាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា។ |
លក្ខណៈសម្បត្តិ | map_id/ODC: លេខសម្គាល់ផែនទី name/ODC: ឈ្មោះតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស province/ODC: ខេត្ត district/ODC: ស្រុក commune/ODC: ឃុំ landarea_h/ODC ទំហំផ្ទៃក្រលាគិតជាហិកតា capital/ODC: ទុនវិនិយោគ developer/ODC: អ្នកវិនិយោគ cdc_num/ODC: លេខលិខិតអនុញ្ញាតចេញដោយក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍកម្ពុជា date_cdc/ODC: កាលបរិច្ឆេទលិខិតអនុញ្ញាតចេញដោយក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍកម្ពុជា sub_decree/ODC: លេខអនុក្រឹត្យតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស date_sub/ODC: កាលបរិច្ឆេទអនុក្រឹត្យ cur_status/ODCស្ថានភាពគម្រោងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស pre_status/ស្ថានភាពគម្រោងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសពីមុន com_invest/ODCចំនួនក្រុមហ៊ុនវិនិយោគ reference/ODC: ឯកសារយោង last_updat/ODC: last update: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយ |