ព្រំកូអរដោនេខាងលិច | 102.57548388195839 |
ភាពទៀងទាត់ | ទីតាំងក្នុងការវិនិយោគបរទេសនៅកម្ពុជា ត្រូវបានកំណត់ដោយភូមិ ឬឃុំ ឬទីតាំងខេត្ត ពីបណ្ណសារ ឬឯកសារយោងស្រាវជ្រាវនានា។ |
ភាពទៀងទាត់តាមហេតុផល | ព័ត៌មានលម្អិត និងព័ត៌មានចម្រុះនៃសំណុំទិន្នន័យ បានមកពីប្រភពផ្សេងៗគ្នា រួមមានសំណុំទិន្នន័យរបស់ ODC។ ការប្រមូលព័ត៌មានភាគច្រើន នៃប្រភពត្រូវបានទាញចេញពីព័ត៌មាន គេហទំព័របើកទូលាយជាសាធារណៈ និងសំណុំទិន្នន័យថ្នាក់ជាតិ និងអន្តរជាតិ។ ក្នុងបរិបទស្តីពីប្រភពមានភាពជាក់លាក់ និងសុក្រឹតភាព សំណុំទិន្នន័យ ត្រូវបានកំណត់ព័ត៌មានត្រឹមត្រូវរបស់វាអាស្រ័យលើប្រភពភស្តុតាងដែលបានបរិយាយ ។ |
ការចប់សព្វគ្រប់ | កម្រិតនៃភាពពេញលេញនៅក្នុងសំណុំទិន្នន័យគឺជាចំណុចសំខាន់ចម្បងនៅក្នុងក្រមបញ្ជីដែលពណ៌នាអំពីព័ត៌មានមូលដ្ឋាននៃបរិបទការវិនិយោគ។ ការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងបន្ថែមទៀតនៃសំណុំទិន្នន័យនេះ នឹងគិតគូរពីការប្រមូលផ្តុំទិន្នន័យបន្ថែមលើទិន្នន័យមានស្រាប់ជាប្រភេទ spatial និង non-spatial data ដែលត្រូវបាន បន្តធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព និងប្រមូលផ្តុំ។ វិសោធនកម្មសំណុំទិន្នន័យអាចអនុវត្តទៅបាននាពេលដែលព័ត៌មានចេញផ្សាយ និងត្រូវបានប្រមូលផ្តុំ។ |
ជំហាននៃដំណើរ | សំណុំទិន្នន័យនេះ ត្រូវបានប្រមូល និងចងក្រងដោយក្រុមរបស់អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី) ពីប្រភពផ្សេងៗ មានដូចជា គេហទំព័រ និងរបាយការណ៍របស់រដ្ឋាភិបាល ព័ត៌មាន និងសំណុំទិន្នន័យជាតិ/អន្តរជាតិ។ ការប្រមូលទិន្នន័យពីប្រភពនីមួយៗ មានទម្រង់ផ្សេងៗគ្នា បន្ទាប់មកបំប្លែងទៅជាឯកសារ Google។ ជំហ៊ានបន្ទាប់ ទិន្នន័យនឹងបង្ហាញក្នុងទម្រង់ទាញយក ដែលមានដូចជា CSV និង SQLite នៅក្នុងវេបសាយរបស់ (អូឌីស៊ី)។ |
Lineage | ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC); សៀវភៅរាជកិច្ច; សារព័ត៌មាន; ក្រុមហ៊ុន OpenCorporates; របាយការណ៍ដែលមាននៅក្នុង domain ជាសាធារណៈ។-ល-។ |
ភាគីទទួលខុសត្រូវ | ព័ត៏មានទំនាក់ទំនងសម្រាប់ទំនាក់ទំនងទៅកាន់ បុគ្គល ឬស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធនិងសំណុំទិន្នន័យទៅកាន់អាស័យស្ថានដូនតទៅនេះ៖ - ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា អាសយដ្ឋាន: វិមានរដ្ឋាភិបាល, វិថីព្រះស៊ីសុវត្ថិ, វត្តភ្នំ, ក្រុង ភ្នំពេញ, ប្រទេស កម្ពុជា គេហទំព័រ: www.cambodiainvestment.gov.kh - Virtus Media Pte., Ltd. (Khmer Times) អាសយដ្ឋាន: ដីឡូតិ៍លេខ១៣៨១ ផ្លូវជាតិលេខ២ សង្កាត់ចាក់អង្រែក្រោម ខណ្ឌមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា គេហទំព័រ: https://www.khmertimeskh.com - ក្រុមហ៊ុន OpenCorporates អាស័យដ្ឋាន៖ ទីស្នាក់ការកណ្តាលនៅទីក្រុងឡុងដ៍ ចក្រភពអង់គ្លេស គេហទំព័រ៖ http://opencorporates.com/ |
ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃទិន្នន័យមេ | ទិន្នន័យមេ ត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយកាលពីថ្ងៃទី ២៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២។ សម្រាប់សំណួរ សូមទំនាក់ទំនងមកកាន់ អង្គការទិន្នន័យំអពីការអភិវឌ្ឍ។ សារអេឡិចត្រូនិច: contact@opendevcam.net, គេហទំព័រ:http://www.opendevcam.net , អាសយដ្ឋាន: ផ្ទះលេខ ២៣បេ ផ្លូវ៦០៦ រាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា។ |
លក្ខណៈសម្បត្តិ | fid: លេខសម្គាល់ m_id: លេខផែនទី link_p: តំណរភ្ជាប់ទៅកាន់ព័ត៌មាន sector: វិស័យ dev_pro: គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ pro_note: គម្រោង (កំណត់ត្រា) pro_name: ឈ្មោះគម្រោង pro_dev: អ្នកអភិវឌ្ឍន៍គម្រោង (ទីភ្នាក់ងារ/ក្រុមហ៊ុន) cap_inv_m: ទុនវិនិយោគ គិតជាលានដុល្លា cap_inv: ទុនវិនិយោគ គិតដុល្លា nat_pro: ប្រទេសអភិវឌ្ឍគម្រោង job_creat: ឪកាសការងារ year: គម្រោងចាប់ផ្តើម (ឆ្នាំ) land_a: ផ្ទៃដីគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ (គិតជា ហិកតា) dir_name: ឈ្មោះនាយកក្រុមហ៊ុន nat: សញ្ជាតិប្រធានក្រុមហ៊ុន eia_l: តំណរភ្ជាប់ទៅកាន់ EIA com_type: ប្រភេទក្រុមហ៊ុន r_cdc: លេខចុះលិខិត CDC sub_n: លេខអនុក្រឹត្យ sub_d: កាលបរិច្ឆេទចុះក្នុងលេខអនុក្រឹត្យ village: ភូមិ commune: ឃុំ district: ស្រុក pro_loc: ទីតាំងគម្រោង data_c: ចំណាត់ថ្នាក់ទិន្នន័យ reference: ឯកសារយោង language: ភាសារ note_co: ទីតាំងនិយាមកា |