Sub-decree no. 328 on the land reclassification as state public property which located in Battambang​ city and Sangkae​ district Battambang province for the development of Battambang airport, class 4C
This sub-decree shows the land reclassification as state public property, the land for the expansion and development of Battambang airport, class 4C, with a total area of 202.22 hectares (two hundred and twenty-two hectares and twenty-two ares), located in the geographical city. Battambang and Sangkae districts, Battambang province, as well as maps showing the location attached to annex 1 of this sub-decree.
Data Resource Preview - Sub-decree no. 328 on the land reclassification as state public property which located in Battambang​ city and Sangkae​ district Battambang province for the development of Battambang airport, class 4C