អាជ្ញាប័ណ្ណ: CC-BY-SA-4.0 ទម្រង់: HTML
សំណុំទិន្នន័យនេះ ផ្តល់នូវព័ត៌មានអំពីចម្ងាយដែលសិស្សចាំបាច់ ត្រូវធ្វើដំណើរទៅកាន់អនុវិទ្យាល័យ សម្រាប់ភូមិនីមួយៗ នៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។ ទិន្នន័យភូមិសាស្រ្តនេះ ត្រូវបានកំណត់យកតាមប្រព...
• អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់​គ្នា​រវាង​លេខាធិការដ្ឋាន​ គ​.​ជ​.​អ​.​ប​ ជាមួយ​អង្គការ​ដៃគូ​អនុវត្ត​ផែនការ​អនុវត្ត​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​
​នេះ​គឺជា​ទំព័រ​ដែល​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​អំពី​អង្គការ​ទាំង​៥​ ដែល​បាន​អនុវត្ត​សកម្មភាព​ផែនការ​ អនុវត្ត​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​សម្រាប់​ការ​អភិវឌ្ឍ​តាម​បែប​ប្រជាធិបតេយ្យ​ភាព​នៅ​ថ្នាក់​ក្រោម​ជ...
• Use Hansen high-res forest cover maps wisely, experts say
At a glance: New paper by Hansen et al., can visualize changes in forest cover at 30m resolution Can help country experts or researchers to better assess forest cover and...
• ដល់ពេលដើម្បីធ្វើដំណើរឆ្ពោះទៅរកនិរន្តរភាពបរិស្ថាន
នៅថ្ងៃទី ០៥ ខែមិថុនា ត្រូវបានកំណត់សម្គាល់ជាទិវាបរិស្ថានពិភពលោក ដែលជាពេលវេលាមួយដើម្បីឆ្លុះបញ្ចាំងពីសារៈសំខាន់នៃកិច្ចការពារបរិស្ថាន។ នៅខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០១៥ មហាស្និបាតអង្គការសហប្រជាជ...
• យូអេនអេហ្វភីអេ-មូលនិធិសហប្រជាជាតិសម្រាប់ប្រជាជនបង្កើនការធ្វើមូលដ្ឋានីយកម្មនៃគោលដៅអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយនិរន្តរភាពនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា
គោលដៅអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយនិរន្តរភាពទាំង១៧ ត្រូវបានមហាសន្និបាតអង្គការសហប្រជាជាតិនៅក្នុងទីក្រុងញ៉ូយកកាលពីខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០១៥ ដែលមានគោលបំណងដើម្បីធ្វើឱ្យពិភពលោកកាន់តែប្រសើរនៅក្នុងរយៈពេ...
• តើ​នរណានឹងផ្តល់ហិរញ្ញវត្ថុអភិវឌ្ឍន៍នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា?
រដ្ឋាភិបាលត្រូវបានចាត់តាំងដើម្បីធ្វើការដឹកនាំ និងផ្តល់ជាហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍជាតិនៅដំណាក់កាលបន្ទាប់។ ការគ្រប់គ្រងភាពជាដៃគូជាមួយនឹងវិស័យឯកជននឹងកាន់តែមានសារៈសំខាន់ ខណៈពេលដែ...
• សិទ្ធិ​មនុស្ស​នៅ​កម្ពុជា​៖​ ស្ថិរភាព​ដែល​មើលឃើញ​តែ​ពី​ខាងក្រៅ​​​ ២០០៦​
​នេះ​គឺជា​របាយការណ៍​ស្តី​ពី​សិទ្ធិ​មនុស្ស​នៅ​កម្ពុជា​ដែល​បាន​ចេញផ្សាយ​ដោយ​ អង្គការ​សម្ព័ន្ធ​ខ្មែរ​ជំរឿន​និង​ការពារ​សិទ្ធិ​មនុស្ស​ (​លី​កាដូ​)​ ដែល​បាន​ចេញផ្សាយ​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០០៦​។​...
• ក្រុមហ៊ុន Southern Gold: គំរោងការរ៉ែនៅប្រទេសកម្ពុជា
ឯកសារប្រកាសព័ត៌មាន របស់ក្រុមហ៊ុន Southern Gold ស្ដីពីការទទួល​បាន​អាជ្ញាប័ណ្ណចំនួន​ ៧ សម្រាប់សិក្សាស្រាវជ្រាវ រ៉ែមាសនិងលោហៈ ដែលមានទំហំ ១ ៥០០គ.ម ក្រឡា​នៅភាគឥសាន្តកម្ពុជា ។ នៅលើផែន...