អនុក្រឹត្យលេខ១៩៤ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ៨៤៦,៨៩៩៧ ហិកតា នៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរី ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង០១ សហគមន៍ព្រមទាំងផ្តល់់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
ផ្ទៃដីទំហំ ៨៤៦,៨៩៩៧ ហិកតា នៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរី ត្រូវបានកាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិ...
អនុក្រឹត្យលេខ ៧៤ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ ៣១៣១,៣៥៤១ ហិចតា នៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរីចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ០៤ សហគមន៍ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
ផ្ទៃដីទំហំ ៣១៣១,៣៥៤១ ហិចតានៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរី ត្រូវបានកាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិ...
អនុក្រឹត្យលេខ១២៥ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ១៤៩៦,៣១២៧ហិចតា នៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរីចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង០១សហគមន៍ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
ផ្ទៃដីទំហំ១៤៩៦,៣១២៧ហិចតានៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរី ត្រូវបានកាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិភា...
អនុក្រឹត្យលេខ១២៤ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ ៦០៥,៨១៣៤ហិចតា នៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរីចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចទំពួន ០១សហគមន៍ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
ផ្ទៃដីទំហំ ៦០៥,៨១៣៤ហិចតានៅស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរី ត្រូវបានកាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិភា...
អនុក្រឹត្យលេខ ២៤៧ ស្តីពីការកាត់ដីសរុបទំហំ ៤០៦,៨៨ ហិកតា នៅក្នុងស្រុកកែវសីមា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្នុងនោះកាត់ចេញពីជម្រកសត្វព្រៃស្នួល កាត់ចេញពីដីតំបន់ព្រៃការពារ និងអភិរក្សជីវៈចំរុះសីមា ខេត្តមណ្ឌលគិរី និងកាត់ចេញពីដីព្រៃឈើ ២០០២ ដើម្បីធ្វើ អនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងកាត់ចេញពីដីដែលគ្រោង ផ្តល់សម្បទានសង្គមកិច្ច សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្នង ០១ សហគមន៍ ចំនួន ៨០គ្រួសារ
ដីទំហំ ៤០៦,៨៨ ហិកតា ត្រូវបានប្រគល់អាណត្តិកាន់កាប់ និងបែងចែកដីឯកជនរបស់រដ្ឋជូនគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងដីរដ្ឋខេត្តមណ្ឌលគិរី ដើម្បីធ្វើការគ្រប់គ្រង និងប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូន...
អនុក្រឹត្យលេខ២៣៩ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ ៣៥៨,៥១ ហិកតា នៅស្រុកកែវសីមា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ចេញពីដីតំបន់អភិរក្សជីវៈចំរុះសីមា និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិភាគតិចព្នង០១សហគមន៍ចំនួន៣១គ្រួសារ
ផ្ទៃដីទំហំ ៣៥៨,៥១ ហិកតា ត្រូវបានប្រគល់អាណត្តិកាន់កាប់ និងបែងចែកដីឯកជនរបស់រដ្ឋជូនគណៈកម្មាធិកាគ្រប់គ្រងដីរដ្ឋខេត្តមណ្ឌលគិរី ដើម្បីធ្វើការគ្រប់គ្រង និងប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាព...
អនុក្រឹត្យលេខ ១៨៦ ស្តីពី ការកាត់ដីទំហំ ៤០២,០៤ ហិកតា នៅស្រុកសំបូរ ខេត្តក្រចេះ ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្នង ០១ សហគមន៍ និងការផ្តល់សិទ្ធលើក្បាលដី
សហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្នង ចំនួន ៣៧ គ្រួសារ ទទួលបានសិទ្ធិសមូហភាពលើដីទំហំ ៤០២,០៤ ហិកតា មាន ២១ ក្បាលដី ដែលរួមមាន ដីលំនៅដ្ឋាន ០៥ ក្បាលដី, ដីកសិកម្មប្រពៃណី ០៩ក្បាលដី, ដីព្រៃអារក្ស ០១...
អនុក្រឹត្យលេខ៦២ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ ៧១១,៣១ ហិកតា នៅស្រុកកែវសីមា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ចេញពីដីតំបន់អភិរក្សជីវៈចំរុះសីមា និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិភាគតិចព្នង ចំនួន៧២គ្រួសារ និងការផ្តល់សិទ្ធិលើក្បាលដី
ផ្ទៃដីទំហំ ៧១១,៣១ ហិកតា នៅស្រុកកែវសីមា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ត្រូវបានកាត់ចេញពីដីតំបន់អភិរក្សជីវៈចំរុះសីមា និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគម...
អនុក្រឹត្យលេខ ១៨៥ ស្តីពី ការកាត់ដីទំហំ ៥៩៧,៣១ហិកតា នៅស្រុកសំបូរ ខេត្តក្រចេះ ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្នង ០១ សហគមន៍ និងការផ្តល់សិទ្ធលើក្បាលដី
សហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្នង ចំនួន ១៣២ គ្រួសារ ទទួលបានសិទ្ធិសមូហភាពលើដីទំហំ ៥៩៤,៣១ ហិកតា មាន ៣៥ ក្បាលដី ដែលរួមមាន ដីលំនៅដ្ឋាន ១៤ ក្បាលដី, ដីកសិកម្មប្រពៃណី ១៤ក្បាលដី, ដីកបសព ០១ក្បាល...
ប្រកាសស្តីពីការបង្កើតនិងការគ្រប់គ្រងតំបន់ព្រៃសហគមន៍ក្នុងខេត្តកែប
តំបន់ព្រៃសហគមក្នុងខេត្តកែប ត្រូវបានបង្កើតឡើងនិងមានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងផ្នែករដ្ឋបាលខេត្តកែប នៃខណ្ឌរដ្ឋបាលព្រៃឈើខេត្តកំពត ក្នុងគោលបំណងការពារ និងអភិរក្សធនធានធម្មជាតិ។ តំបន់ព្រៃសហគមនេ...
បទអន្តរាគមន៍ស្តីពីសិទ្ធិប្រើប្រាស់ដីរបស់សហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច៖ គោលនយោបាយ និងលទ្ធផលសំរេចបាន
ដើម្បីការពារជាបណ្តោះអាសន្ននូវសិទ្ធិប្រើប្រាស់ដីធ្លីរបស់សហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច អគ្គលេខាធិការដ្ឋាននៃក្រុមប្រឹក្សាគោលនយោបាយដីធ្លី និងក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយក...
រដ្ឋធម្មនុញ្ញប្រទេសកម្ពុជា (១៩៧០)
រដ្ឋធម្មនុញ្ញទី២ នៃឆ្នាំ១៩៧២៖ សាធារណរដ្ឋខ្មែរ (១៩៧០-១៩៧៥)។
អនុក្រឹត្យលេខ ៧៩ ស្តីពីការគ្រប់គ្រងសហគមន៍ព្រៃឈើ
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលដៅកំណត់អំពីច្បាប់សម្រាប់ការបង្កើតការគ្រប់គ្រង និងការប្រើប្រាស់ព្រៃសហគមន៍នៅទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
ច្បាប់ស្តីពីសញ្ជាតិ (១៩៩៦)
ច្បាប់នេះមានគោលដៅកំណត់សញ្ជាតិខ្មែរ ចំពោះជនដែលបំពេញល័ក្ខខ័ណ្ឌនៃច្បាប់នេះ ដែលរស់នៅលើទឹកដីនៃព្រះរាជាចក្រកម្ពុជា ឬនៅបរទស។
ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមលើកិច្ចព្រមព្រៀងទីក្រុងប៉ារីស ស្តីពីការ ប្រែប្រួលអាកាសធាតុ
កិច្ចព្រមព្រៀងប៉ារីសស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ គឺជាកិច្ចព្រមព្រៀងមួយនៅក្នុងអនុសញ្ញាក្របខ័ណ្ឌអង្គការសហប្រជាជាតិស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ (UNFCC...
ច្បាប់ស្តីពី ស្ថិតិ
ច្បាប់នេះមានបំណងគ្រប់គ្រងការងារទាំងឡាយ ដែលទាក់ទងដល់ការប្រមូល ការកែច្នៃ ការប្រមូលផ្តុំ ការវិភាគ ការបោះពុម្ភ និងការផ្សព្វផ្សាយទិន្នន័យស្ថិតិ។
គោលការណ៍ណែនាំស្តីពីការកំណត់ និងបែងចែកតំបន់គ្រប់គ្រងក្នុងតំបន់ការពារធម្មជាតិ
គោលការណ៍ណែនាំស្តីពីការកំណត់ និងបែងចែកតំបន់គ្រប់គ្រងក្នុងតំបន់ការពារធម្មជាតិ ប្រទេសកម្ពុជា ត្រូវបានបង្កើតឡើង ដើម្បីគ្រប់ភាគីទាំងអស់ប្រើប្រាស់ជាមូលដ្ឋាន សម្រាប់ការកំណត់ និងបែងចែកត...
ច្បាប់ស្តីពីកិច្ចការពារ និងលើកកម្ពស់សិទ្ធិជនពិការ
គោលដៅនៃច្បាប់នេះគឺដើម្បីការពារនិងលើកកម្ពស់សិទ្ធិរបស់ជនពិការនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
អនុក្រឹត្យលេខ៥០ ស្តីពីការកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃឧទ្យានជាតិអូរយ៉ាដាវ លើផ្ទៃដីទំហំ ៥២៨,៩៧ ហិកតា ស្ថិតក្នុងភូមិតាកុយច្រាយ ឃុំបរខាំ ស្រុកអូរយ៉ាដាវ ខេត្តរតនគិរី
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃឧទ្យានជាតិអូរយ៉ាដាវ លើផ្ទៃដីទំហំ ៥២៨,៩៧ (ប្រាំរយម្ភៃប្រាំបីហិកតា និងកៅសិបប្រាំពីរអា) ស្ថិតក្នុងភូមិតា...