អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដីទំហំ ២១២.៥១៨៣ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកឈូក ខេត្តកំពត ដែលកាត់ចេញពី (១) ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន Virtus Green Plantations (Cambodia) Pte, Ltd (២)ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន១១៥គ្រួសារ និងរក្សាទុកមួយចំណែក ជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ
ការកាត់ដីទំហំ ២១២.៥១៨៣ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកឈូក ខេត្តកំពត ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ១០៥.៣៦៩៦ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន Virtus Green Plantations (Cambodia) Pte, Ltd និង(២) ទំហំ ១០៧.១៤៨៧ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ ១៩៧.៦០០២ ហិកតា សម្រាប់់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ១១៥គ្រួសារ ដែលមានការកាន់កាប់ប្រើប្រាស់ និងដាំដុះជាក់ស្ដែង និងទំហំ ១៤.៩១៨១ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដីទំហំ ២១២.៥១៨៣ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកឈូក ខេត្តកំពត ដែលកាត់ចេញពី (១) ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន Virtus Green Plantations (Cambodia) Pte, Ltd (២)ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន១១៥គ្រួសារ និងរក្សាទុកមួយចំណែក ជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ