អនុក្រឹត្យ លេខ២១៨ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ២,៧៤៧.៩៩ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តពោធិ៍សាត់
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ២,៧៤៧.៩៩ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ឃុំអូរសោម ស្រុកវាលវែង និងឃុំឈើតុំ ស្រុកក្រគរ ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដែលក្នុងនោះមាន៖ ដីទំហំ ១,១៩៨.០៩ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងទំហំ ១,៥៤៩.៩០ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ២,២១៨.៩៤ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ៩២៥ គ្រួសារ និងទំហំ ៥២៩.០៥ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ២១៨ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ២,៧៤៧.៩៩ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តពោធិ៍សាត់