អនុក្រឹត្យ លេខ២០៧ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគលើដីទំហំ ៨,០៧៨ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៨,០៧៨ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ឃុំពង្រ និងឃុំស្វាយជ្រុំ ស្រុករលាប្អៀ ឃុំក្បាលទឹក ឃុំក្រាំងស្ដារ និងឃុំចោងម៉ោង ស្រុកទឹកផុស និងឃុំត្បែងខ្ពស់ ស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៣៣៩ ហិកតា កាត់ចេញពីដីអតីតសហគ្រាសសេរី ទំហំ៥,៤០០ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងទំហំ ២,០៤៥ ហិកតា កាត់ចេញពីដីស្ថានីយ៍ម្សៅក្រដាស ហ៊ុនសែន មានក និងទំហំ ២៩៤ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៧,៥៩៨ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ៣,០៦៩គ្រួសារ និងទំហំ ៤៨០ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ២០៧ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគលើដីទំហំ ៨,០៧៨ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង