អនុក្រឹត្យ លេខ១៦៨ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគលើដីទំហំ ២,៧១៧ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ២,៧១៧ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ឃុំពង្រ ស្រុករលាប្អៀ ឃុំទួលខ្ពស់ ស្រុកទឹកផុស និងឃុំត្បែងខ្ពស់ ស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៧៩ ហិកតា កាត់ចេញពីដីអតីតសហគ្រាសសេរី ទំហំ ១,៦៤៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងទំហំ ៩៥៦ ហិកតា កាត់ចេញពីស្ថានីយ៍ម្សៅក្រដាស ហ៊ុនសែន មានក និងទំហំ ៣៤ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ២,៥៦២ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ១,៤៤១គ្រួសារ និងទំហំ ១៥៥ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ១៦៨ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគលើដីទំហំ ២,៧១៧ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង