អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដី ទំហំ ១,០៦៦.៩២ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
ការកាត់ដីទំហំ ១,០៦៦.៩២ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលក្នុងនោះមាន៖ (១) ដីទំហំ ១,០៤៨.៣៣ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វព្រៃឱរ៉ាល់ និង(២) ទំហំ ១៨.៥៩ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន HLH Agriculture និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៩៦០.៣៩ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ និងទំហំ ១០៦.៥៣ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ស្ថិតក្នុងភូមិ ច្រកទៀក ឃុំត្រពាំងជោ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដី ទំហំ ១,០៦៦.៩២ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ