អនុក្រឹត្យ លេខ៨៣ ស្ដីពីការកាត់ដីនិងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៨៨៥ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តក្រចេះ
ការកាត់ដីទំហំ ៨៨៥ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិតាសោម ឃុំស្វាយជ្រះ ស្រុកស្នួល ខេត្តក្រចេះ ដែលក្នុងនោះមាន៖ ទំហំ ៦៦៤ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន របស់ក្រុមហ៊ុន Casotim និងទំហំ ២២១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន របស់ក្រុមហ៊ុន Dau Thieng ក្រចេះ សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ ៨៣៩ ហិកតា សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ១២៨ គ្រួសារ និងសម្រាប់រក្សាទុក ទំហំ ៤៦ ហិកតា ជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ៨៣ ស្ដីពីការកាត់ដីនិងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៨៨៥ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តក្រចេះ