អនុក្រឹត្យ លេខ៧៦ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ១៤០.៨៨៥៩ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តរតនៈគិរី
ការកាត់ដីទំហំ ១៤០.៨៨៥៩ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិជួយ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង ខេត្តរតនៈគិរី ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ក្រុង បូក អភិវឌ្ឍន៍កៅស៊ូ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ១២៤.០២៨២ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ២១គ្រួសារ និងទំហំ ១៦.៨៥៧៧ ហិកតា រក្សាទុកសម្រាប់កំណើនប្រជាជន និងអភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនលើដី ចំនួន ២៣ក្បាលដីជូនពលរដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ៧៦ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ១៤០.៨៨៥៩ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តរតនៈគិរី