អនុក្រឹត្យ លេខ៣៩៣ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៣,៥២១.០១ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីព្រៃអភិរក្ស ព្រៃការពារ និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តមណ្ឌលគិរី
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៣,៥២១.០១ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នងភូមិសាស្រ្ត ភូមិមេប៉ៃ ឃុំពូជ្រៃ ស្រុកពេជ្រាដា ខេត្តមណ្ឌលគិរី ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៣,៤៩១.៣១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃការពារសម្រាប់អភិរក្សធនធានសេនេទិចសត្វព្រៃ រុក្ខជាតិ មណ្ឌលគិរី និងទំហំ ៤.២២ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃការពារមណ្ឌលគិរី និងទំហំ ២៥.៤៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ឌីធីស៊ី គ្រុបខូអិលធីឌី សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ ៣,១៣៤.៤៦ ហិកតា សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ៧៥០គ្រួសារ និងសម្រាប់រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ទំហំ ៣៨៦.៥៥ ហិកតា និងផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ១,៣៣៥ ក្បាលដី និងផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ០៨ ក្បាលដី។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ៣៩៣ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៣,៥២១.០១ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីព្រៃអភិរក្ស ព្រៃការពារ និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តមណ្ឌលគិរី