អនុក្រឹត្យ លេខ២៥៩ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៤,១៩៤.២៨៦២ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពត
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៤,១៩៤.២៨៦២ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិទួល ឃុំល្បើក ភូមិត្រពាំងបី ឃុំត្រពាំងបី ភូមិទួលដូន្តី ឃុំត្រពាំងក្លាំង ភូមិជ័យសេនា ឃុំតាកែន និងភូមិតេជោក្បាលដំរី ឃុំតេជោអភិវឌ្ឍន៍ ស្រុកឈូក ខេត្តកំពត ដែលក្នុងនោះមាន៖ ដីទំហំ ១,៧៣៤.៧០៦៧ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ដីទំហំ ១៧៧.៦០១១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន World Trista Entertainment (Cambodia) Co., Ltd, ដីទំហំ ២៨៥.៤៨៨៦ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន Camtree Corporation និងទំហំ ១,៩៩៦.៤៨៩៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) សម្រាប់ធ្វើអនុយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ ៣,៥៣៥.៧៥០៤ ហិកតា សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋ ចំនួន ១,៧១៨ គ្រួសារ និងសម្រាប់រក្សាទុកជាសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ទំហំ ៦៥៨.៥៣៥៨ ហិកតា។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ២៥៩ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៤,១៩៤.២៨៦២ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពត