អនុក្រឹត្យ លេខ២៤៥ ស្ដីពីការកាត់ដី ការធ្វើអនុបយោគ និងការរក្សាទុកដីទំហំ ២,៣៥១ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តសៀមរាប
ការកាត់ដីទំហំ ២,៣៥១ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិសែនជ័យ ឃុំកន្ទួត ស្រុកស្វាយលើ ខេត្តសៀមរាប ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៦៥៧ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន របស់ក្រុមហ៊ុន ធីភីភី ទំហំ ១,៦៩៤ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន អ៊ិចស៊ែល ខាស់ធើ ផ្លេនថេសិន និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្ម ទំហំ ២,១៧៣ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ៨៨៣ គ្រួសារ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋចំនួន ១,០២៣ ក្បាលដី និងទំហំ ១៧៨ ហិកតា រក្សាទុកសម្រាប់សហគមន៍ព្រៃឈើ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ២៤៥ ស្ដីពីការកាត់ដី ការធ្វើអនុបយោគ និងការរក្សាទុកដីទំហំ ២,៣៥១ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តសៀមរាប