អនុក្រឹត្យ លេខ២២១ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីសរុបទំហំ ៦,២៦១.៩៥ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តពោធិ៍សាត់
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៦,២៦១.៩៥ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុង ភូមិសាស្រ្ត ស្រុកក្រគរ ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៥,៨១៨.៨១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច ដីទំហំ ៤១០.២៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន រតនៈវិសាល និងទំហំ ៣២.៨៦ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ ប្រទានកម្មទំហំ ៤,៦៧០.៤៩ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ១,៣៦៤ គ្រួសារ លើដីចំនួន ២,១០៧ក្បាលដី និងរក្សាទុកទំហំ ១,៥៩១.៤៦ ហិកតា ដែលបានផ្ដល់ សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិ ដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ចំនួន ៦ក្បាលដី ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ២២១ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីសរុបទំហំ ៦,២៦១.៩៥ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តពោធិ៍សាត់