អនុក្រឹត្យ លេខ២០៩ ស្ដីពីការកាត់ដីនិងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៥,៨៥១.៧៤ ហិកតា កាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើ និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ដែលស្ថតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តព្រះវិហារ
ការកាត់ដីទំហំ ៥,៨៥១.៧៤ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិចម្ការស្រមូវ ឃុំប៉ាហាល ក្រុងព្រះវិហារ ភូមិអូរតាលោក ឃុំរមទម ស្រុករវៀង និងភូមិម្រេច ភូមិក្ដាក់ ឃុំស្រយ៉ាង ស្រុកគូលែន ខេត្តព្រះវិហារ ដែលក្នុងនោះមាន៖ ទំហំ ២,៤៧៩.៨៨ ហិកតា កាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងទំហំ ៣,៣៧១.៨៦ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន គីម ជាធួន គ្រុប ខូ អិល ធី ឌី ឆាយណា ហ្រ្គេតខស ខេមបូឌា ហ្រ្គីនឈ័យ ខេមបូឌា និងសេលា ដាមិច សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគ ជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ៥,៣២៣.២៨ ហិកតា សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ១,១៩៨ គ្រួសារ និងសម្រាប់រក្សាទុកទំហំ ៥២៨.៤៦ ហិកតា សម្រាប់អភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវ័ន្ត។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ២០៩ ស្ដីពីការកាត់ដីនិងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៥,៨៥១.៧៤ ហិកតា កាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើ និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ដែលស្ថតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តព្រះវិហារ