អនុក្រឹត្យ លេខ១៤៤ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ១,៤៧៩.៤៥ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទាន សេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុង ភូមិសាស្រ្ត ខេត្តពោធិ៍សាត់
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ១,៤៧៩.៤៥ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុង ភូមិសាស្រ្ត ភូមិវាលវង់ ឃុំរកាត និងភូមិគល់ទទឹង ឃុំសន្រ្ទែ ស្រុកភ្នំក្រវ៉ាញ ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដែលក្នុងនោះមាន៖ ដីទំហំ ១,២៦៥.៧៣ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ ២០០២ និងកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច ទំហំ ២១៣.៧២ ហិកតា និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់ រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៨៩៩.៦០ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូន ពលរដ្ឋចំនួន ៤០៦ គ្រួសារ និងទំហំ ៥៧៩.៨៥ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យ លេខ១៤៤ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ១,៤៧៩.៤៥ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទាន សេដ្ឋកិច្ច និងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុង ភូមិសាស្រ្ត ខេត្តពោធិ៍សាត់