ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមឱ្យព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាចូល​ជាសមាជិកនៃអនុសញ្ញាស្តីពី ការការពាររូបកាយពីសារធាតុ​នុយក្លេអ៊ែរ
អនុសញ្ញាស្តីពីការការពាររាងកាយនៃសម្ភារៈនុយក្លេអ៊ែរផ្ដល់នូវកម្រិតជាក់លាក់នៃការការពាររាងកាយ ក្នុងអំឡុងពេលដឹកជញ្ជូនសម្ភារៈនុយក្លេអ៊ែរអន្តរជាតិ។ វាក៏បង្កើតក្របខ័ណ្ឌទូទៅមួយសម្រាប់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការក្នុងចំណោមរដ្ឋនានា ក្នុងការការពារការត្រឡប់មកវិញនៃសម្ភារៈនុយក្លេអ៊ែរដែលគេលួច។ លើសពីនេះទៀតអនុសញ្ញានេះបានចុះផ្សាយនូវកំហុសធ្ងន់ធ្ងរមួយចំនួន ដែលពាក់ព័ន្ធនឹងសម្ភារៈនុយក្លេអ៊ែរ ដែលរដ្ឋភាគីត្រូវផ្តន្ទាទោសហើយសម្រាប់ជនល្មើសត្រូវទទួលរងនូវប្រព័ន្ធបោសសំអាត ឬដាក់ពាក្យបណ្តឹងសម្រាប់ការកាត់ទោស។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមឱ្យព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាចូល​ជាសមាជិកនៃអនុសញ្ញាស្តីពី ការការពាររូបកាយពីសារធាតុ​នុយក្លេអ៊ែរ (ភាសាខ្មែរ)