សេចក្តីជូនព័ត៌មានរបស់ក្រសួងសុខាភិបាលស្តីពី ករណីវិជ្ជមានកូវីដ១៩ លើស្តី្រជនជាតិអង់គ្លេសមា្នក់អាយុ៦៥ឆ្នាំ ជាអ្នកដំណើរតាមនាវាវីគីងគ្រូសជ្យូណី (Viking Cruise Journey) នៅខេត្តកំពង់ចាមនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជានៅថ្ងៃទី ១០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២០ នៅរសៀលម៉ោង១៦ៈ៣០នាទី វិទ្យាស្ថានប៉ាស័្ទរកម្ពុជាបានបញ្ញាក់ថា ស្រ្តីជនជាតិអង់គ្លេសម្នាក់ អាយុ ៦៥ឆ្នាំ មានវិជ្ជមានវីរុសកូវីដ១៩។
| Last updated | 19 មីនា 2020 |
| Created | 19 មីនា 2020 |
| ឈ្មោះ | សេចក្តីជូនព័ត៌មានរបស់ក្រសួងសុខាភិបាលស្តីពី ករណីវិជ្ជមានកូវីដ១៩ លើស្តី្រជនជាតិអង់គ្លេសមា្នក់អាយុ៦៥ឆ្នាំ ជាអ្នកដំណើរតាមនាវាវីគីងគ្រូសជ្យូណី (Viking Cruise Journey) នៅខេត្តកំពង់ចាមនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា |
| ការពិពណ៌នា | នៅថ្ងៃទី ១០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២០ នៅរសៀលម៉ោង១៦ៈ៣០នាទី វិទ្យាស្ថានប៉ាស័្ទរកម្ពុជាបានបញ្ញាក់ថា ស្រ្តីជនជាតិអង់គ្លេសម្នាក់ អាយុ ៦៥ឆ្នាំ មានវិជ្ជមានវីរុសកូវីដ១៩។ |