[ពង្រាង] របាយការណ៍ស្តីពីការវាយតម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងសង្គមពេញលេញសម្រាប់គម្រោងវិនិយោគអភិវឌ្ឍន៍លើវិស័យដាំដំណាំកសិ-ឧស្សាហកម្ម (ដំណាំកៅស៊ូ) នៅស្រុកចិត្របុរី ខេត្តក្រចេះ
| របៀបបង្ហាញព័ត៌មាន | ចេញផ្សាយដោយរដ្ឋាភិបាល |
ទិន្នន័យមេត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយនៅថ្ងៃទី ២0 ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២១។ សម្រាប់ចម្ងល់នានា សូមទាក់ទងមកកាន់ អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ អាសយដ្ឋាន៖ ផ្ទះលេខ ៤៣, ផ្លូវ ២០៨, សង្កាត់បឹងរាំង, ខណ្ឌដូនពេញ, រាជធានីភ្នំពេញ, ប្រទេសកម្ពុជា។ ទូរស័ព្ទ៖ +855 23 221 164, អ៊ីមែល៖ contact@opendevecam.net; គេហទំព័រ៖ https://opendevelopmentcambodia.net |
ក្រុមហ៊ុនមានទីស្នាក់ការរបស់ខ្លួនស្ថិតនៅភូមិត្រពាំងស្រែ ឃុំពីរធ្នូ ស្រុកស្នួល ខេត្តក្រចេះ នៃព្រះ រាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ទូរស័ព្ទ៖ (៨៥៥) ៩៧ ១៦០ ៩៩៩ និង (៨៥៥) ០១២ ៧៧៦ ០៤៧ |
| ទំហំផ្ទៃដីទទួលបាន | 5436.0 |
| រយៈពេលនៃកិច្ចព្រមព្រៀង | 70.0 |
| ផែនការប្រើប្រាស់ដី | The company has received an economic land concession from the Royal Government of Cambodia through Provincial Governor and Minister of Agriculture, Forestry and Fisheries on the actual land area of 5,436 hectares in Chit Borey, Kratie Province. Rubber plantation areas are 5,000 hectares and other 436 hectares are other infrastructures. |
គោលដៅចំបងលើការវិនិយោគលើដីសម្បទាននេះ គឺសំដៅចូលរួមចំណែកអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ច កសិកម្មប្រកបដោយនិរន្តរភាព និងជួយកាត់បន្ថយភាពក្រីក្ររបស់ប្រជាជនកម្ពុជា តាមរយៈការវិនិយោគស្តារ និងបង្កើនផលិតកម្មកសិកម្ម ដោយធ្វើការអភិវឌ្ឍន៍ចំការដំណាំកៅស៊ូ ដើម្បីលើកកំពស់ប្រសិទ្ធភាពសេដ្ឋកិច្ច នៃព្រៃរចរឹល កែលំអលំនឹងបរិស្ថានធម្មជាតិ និងការសាងសង់រោងចក្រកែច្នៃផលិតផលកៅស៊ូ ដោយធ្វើ អាជីវកម្មក្នុងរយៈពេល៧០ឆ្នាំ។ គោលបំណងនៃគម្រោងវិនិយោគនេះ មានដូចខាងក្រោម៖ - បង្កើនផលិតភាពកសិកម្មលើផ្ទៃដីព្រៃ ដែលត្រូវបានកាប់បំផ្លាញរេចរឹលក្នុងតំបន់ដីសម្បទាន តាមរយៈការអភិវឌ្ឍន៍ដំណាំកៅស៊ូ ជាលក្ខណៈកសិ-ឧស្សាហកម្ម។ - ពង្រីកគំរបព្រៃឈើដែលបានបាត់បង់ដោយការកាប់បំផ្លាញអនាធិបតេយ្យកន្លងមកជំនួសដោយ ព្រៃកៅស៊ូ សំដៅបង្កើតបរិមាណគំរបព្រៃ ការពារលំនឹងបរិស្ថានធម្មជាតិក្នុងតំបន់ដីសម្បទាន។ - រួមចំណែកអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចជនបទ បង្កើនប្រាក់ចំណូលដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ដែលរស់នៅក្បែរ តំបន់ដីសម្បទានក្នុងទិសដៅកាត់បន្ថយភាពក្រីក្រ ស្របតាមគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល កម្ពុជា។ - ជំរុញការកែច្នៃផលិតផលកសិកម្ម ពិសេសផលិតផលកៅស៊ូ និងផលិតផលផ្សេងៗទៀត ដូចជា ស្វាយចន្ទី សំរាប់តម្រូវការក្នុងស្រុក និងនាំចេញ។ល។ |
បុគ្គលិក កម្មករ អ្នកបច្ចេកទេស និងអ្នកគ្រប់គ្រងប្រមាណ ១.០៤៤នាក់ និងត្រូវបានជ្រើសរើសឱ្យចូលបម្រើការងារនៅក្នុងក្រុមហ៊ុននៅក្នុងឆ្នាំទី១ និងកើនរហូតដល់ ១.៨២៥នាក់នៅឆ្នាំទី៥។ ពីឆ្នាំទី៦ ដល់ឆ្នាំទី១០ ក្រុមហ៊ុនគ្រោងនិងជ្រើសរើសកម្លាំងពលកម្មចំនួនជាង ១.៥២១នាក់ឱ្យចូលបម្រើការងារ។ |
| ចំនួនការងារដែលបានបង្កើត | 1521.0 |
បុគ្គលិកកម្មករកម្ពុជាដែលត្រូវបានទទួលការជ្រើសរើសពីក្រុមហ៊ុនរួចហើយ ក្រុមហ៊ុនមានគម្រោងយកទៅបណ្តុះបណ្តាលការងារជំនាញបច្ចេកទេសបន្ថែមក្នុងរយៈពេលពី ១-០ ខែ ឫលើសពីនេះ អាស្រ័យលើការចាំបាច់។ ម្យ៉ាងវិញទៀតបុគ្គលិកកម្មករអាចមានឳកាសសិក្សារៀនសូត្រនៅឯការដ្ឋានដាំដុះជាមួយអ្នកជំនាញបច្ចេកទេស ដោយការអនុវត្តន៍ផ្ទាល់។ |
| ចំនួនសរុបនៃមូលនិធិសង្គម | 25000.0 |
ក្រុមហ៊ុនគ្រោងចំណាយបន្ថែម ៣០.០០០ ដុល្លារអាមេរិកក្នុងមួយឆ្នាំលើធនធានធម្មជាតិនិង ២៥.០០០ ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំសម្រាប់សង្គម។ |