Sub-decree no. 241 on the reclassification of land 13 development projects located within sustainable use one of Preah Sihanouk Ream marine national park, within Prey Nob district, Preah Sihanouk province, as state private property
This sub-decree shows the reclassification from state public property to state private property under the terms of a 50-year (fifty) long-term permanent lease for 13 development investment projects located within sustainable use of Preah Sihanouk Ream marine national park, as well as maps and tables attached to this sub-decree.
Last updated | December 7, 2023 |
Created | December 7, 2023 |
Name | Sub-decree no. 241 on the reclassification of land 13 development projects located within sustainable use one of Preah Sihanouk Ream marine national park, within Prey Nob district, Preah Sihanouk province, as state private property |
This sub-decree shows the reclassification from state public property to state private property under the terms of a 50-year (fifty) long-term permanent lease for 13 development investment projects located within sustainable use of Preah Sihanouk Ream marine national park, as well as maps and tables attached to this sub-decree. |