Land title of the Kreung indigenous communal land for land parcel number 013
Ratanakiri Provincial Administration, through the Provincial Department of Land Management, Urban Planning and Construction, has registered the Kreung indigenous communal land, plot number 013, with an area of 10.4595 hectares, located in In village, Ta Lav commune, Andoung meas district, Ratanakiri province. It should also be noted that the land of the Kreung indigenous community has been registered as collective property in accordance with cadastral techniques and Land Law by the Ministry of Land Management, Urban Planning and Construction, and is occupied by the head of the Kreung indigenous community in Chan village, Ta Veaeng Leu commune, Ta Veaeng district.
Data Resource Preview - Land title of the Kreung indigenous communal land for land parcel number 013