Sub-decree No. 51 on cutting and reclassifying 3,491 hectares from ELC in Kampong Chhnang province.
Cutting a total land of 3,491 ha in Rolung of Toul Kpos commune in Tuek Phos district of Kampong Chhnang province from economic land concession of Pheapimex, and Reclassifying 3,175 as state private land for granting donation of ownership to 905 families, and reserving 316 ha as state public land, and Granting rights to 2,174 private land parcels, 1 pagoda land and 1 public land parcel.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 51 on cutting and reclassifying 3,491 hectares from ELC in Kampong Chhnang province.