Sub-decree No. 218 on Cutting and Reclassifying 2,747.99 hectares from ELC, Forest Cover in Pursat Province.
Cutting a total land of 2,747.99 ha in O Som commune of Veal Veng district, and Chheutom commune of Kra Kor district in Pursat province: 1,198.09 ha from 2002 Forest Cover; and 1,549.90 ha from economic land concession of Pheapimex; Reclassifying 2,218.94 ha as state private land for granting donation of ownership to 925 families, and Reserving 529.05 ha as state public land.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 218 on Cutting and Reclassifying 2,747.99 hectares from ELC, Forest Cover in Pursat Province.