Sub-Decree No. 29 on the Amendment of Article 6, 9, 12 of the Sub-Decree No. 07 ANK/BK on the Organization and Functioning of Cambodia Chamber of Commerce
This sub decree made the amendment on Article 6, 9 and 12 of the Sub-Decree No. 07 ANK/BK on the Organization and Functioning of Cambodia Chamber of Commerce (2007).
Data Resource Preview - Sub-Decree No. 29 on the Amendment of Article 6, 9, 12 of the Sub-Decree No. 07 ANK/BK on the Organization and Functioning of Cambodia Chamber of Commerce
Document reference # 29 ANK/BK
Adoption date/Enacted/Promulgation date/Signing date January 30, 2009
Effective/Enforced Date January 30, 2009
• Sub-Decree No. 07 on the Organization and Functioning of the Cambodia Chamber of Commerce
This sub decree made the amendment on Article 6, 9 and 12 of the Sub-Decree No. 07 on the Organization and Functioning of Cambodia Chamber of Commerce (2007).