Sub-Decree on Reclassification of 8,568 hectares of land in Preah Soramrith Kosamak "Kirirom" National Park in Kampong Spue and Preah Sihanouk provinces
Reclassifying 8,568 hectares as state private land in Preah Soramrith Kosamak "Kirirom" National Park in Kampong Spue and Preah Sihanouk provinces for investment in pine rasin exploitation, clearance and changing to plant more pine trees, and establishing pine rasin processing factory under concession condition.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Reclassification of 8,568 hectares of land in Preah Soramrith Kosamak "Kirirom" National Park in Kampong Spue and Preah Sihanouk provinces