Sub-Decree on Cutting 1,014.5131 hectares of land in Chouk district of Kampot province from Economic Land Concession of First Biotech, and reclassifying as state private land for granting ownership donation to 366 families, and reserving a portion of the land as state public land.
Cutting 1,014.5131 hectares of land in Chouk district of Kampot province from Economic Land Concession of First Biotech, and reclassifying 903.1266 hectares as state private land for granting ownership donation to 366 families who have actual land occupation and cultivation, and reserving 111.3865 hectares as state public land.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Cutting 1,014.5131 hectares of land in Chouk district of Kampot province from Economic Land Concession of First Biotech, and reclassifying as state private land for granting ownership donation to 366 families, and reserving a portion of the land as state public land.