Sub-decree No.97 on the clearing of 32.5102 hectares of land, located in Preah Sihanouk City, Preah Sihanouk province, from Prek Teuk Sab Kbal Chhay Multi-purpose use areas, established by sub-decree No.116, issued on 05 June 2016, and being reclassified as state private land, and grant ownership to local people who in actual fact occupied the land
Sub-decree No.97 on the clearing of 32.5102 hectares of land, located in Preah Sihanouk City, Preah Sihanouk province, from Prek Teuk Sab Kbal Chhay Multi-purpose use areas, established by sub-decree No.116, issued on 05 June 2016, and being reclassified as state private land, and grant ownership to local people who in actual fact occupying the land
Data Resource Preview - Sub-decree No.97 on the clearing of 32.5102 hectares of land, located in Preah Sihanouk City, Preah Sihanouk province, from Prek Teuk Sab Kbal Chhay Multi-purpose use areas, established by sub-decree No.116, issued on 05 June 2016, and being reclassified as state private land, and grant ownership to local people who in actual fact occupying the land