Sub-decree No. 83 on Cutting and Reclassifying 885 hectares of Forest Concessions in Kratie province
Cutting 885 ha of land in Tasom village of Svay Chras commune in Snoul district of Kratie province: 664 ha from fores concession of Casotim, and 221 ha from forest concession of Dau Thieng Kratie; Reclassifying 839 ha as state private land for granting donation of ownership to 128 families; and Reserving 46 ha as state public land.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 83 on Cutting and Reclassifying 885 hectares of Forest Concessions in Kratie province