Sub-decree No. 76 on Cutting and Reclassifying 140.8859 hectares of ELC in Ratanak Kiri province.
Cutting 140.8859 ha in Chhouy village of Taveng Leu commune in Taveng district of Ratanak Kiri province from ELC of Krong Pok Aphivath Caoutchouc; Reclassifying 124.0282 ha as state private land for granting donation of ownership to 21 families; Reserving 16.8577 ha for population growth and physical infrastructure development; and Granting ownership to 23 private land parcels.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 76 on Cutting and Reclassifying 140.8859 hectares of ELC in Ratanak Kiri province.