Sub-decree No.70 on defining and reclassifying the 3 300 hectares of the sustainable areas located in Sihanouk National Park "Ream" as the state private land
Data Resource Preview - Sub-decree No.70 on defining and reclassifying the 3 300 hectares of the sustainable areas located in Sihanouk National Park "Ream" as the state private land
| Document reference # | 7០ |
| Adoption date/Enacted/Promulgation date/Signing date | June 23, 2008 |
| Effective/Enforced Date | June 23, 2008 |
| Publication reference | Economic, Social And Cultural Council (ECOSOCC) |
Economic, Social And Cultural Council Address: Office of the Council of Minsters, No. 41 Russian Blvd, Phnom Penh, Cambodia, 2nd floor east wing of the Vimean Sontipheap. Contact: Phone/Fax: (+855) 23 221 440, Email: info@ecosocc.gov.kh  |