Sub-Decree No. 33 on the cutting the area of 215 hectares 57ares in Thnal Village, Svay Chreah Commune, Snuol District, Kratie Province from the Forest Cover 2002 to grant ownership to citizens
This Sub-Decree aims to cut the area of 215 hectares 57ares in Thnal Village, Svay Chreah Commune, Snuol District, Kratie Province from the Forest Cover 2002 to reclassify from state private land and grant ownership to citizens, Moeung Uy Hor and Moeung Uy Ang.
Data Resource Preview - Sub-Decree No. 33 on the cutting the area of 215 hectares 57ares in Thnal Village, Svay Chreah Commune, Snuol District, Kratie Province from the Forest Cover 2002 to grant ownership to citizens