Sub-decree No. 245 on Cutting, Reclassifying and Reserving 2,351 hectares of Forest Concession and ELC in Siem Reap Province.
Cutting 2,351 hectares in Sen Chey village, Kon Tout commune in Svay Ler district of Siem Reap province: 657 ha from forest concession of TPP company; 1,694 ha from ELC of Excel Caster plantation; Reclassifying 2,173 ha as state private land for donating to 883 families; and Granting ownership to 1,023 private land parcels and Reserving 178 ha for forest community.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 245 on Cutting, Reclassifying and Reserving 2,351 hectares of Forest Concession and ELC in Siem Reap Province.