Last updated January 22, 2026
Name Sub-decree no. 228 on the reclassification of 683 hectares 63 ares and 79 centiares from state public land to state private land for collective ownership to the Broa indigenous community in Tumpuon Reung Thom village, Ta Veng Leu commune, Ta Veng district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel
This sub-decree focuses on the reclassification of 683 hectares 63 ares and 79 centiares from state public land to state private land for collective ownership to the Broa indigenous community in Tumpuon Reung Thom village, Ta Veng Leu commune, Ta Veng district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel through the Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 coordinate system, as shown in the appendix to this sub-decree.