Sub-decree no.162 on the reclassification of Boeung Prek Tob freshwater conservation area located in the geography of Preah Sihanouk district, Preah Sihanouk province occupying area of 34,666 square meters which situated in village 1, commune 3, Preah Sihanouk district, Preah Sihanouk province as the state private land and to provide ownership to Oversea Cambodian Investment Corporation
Last updated | February 14, 2020 |
Created | February 14, 2020 |
Name | Sub-decree no.162 on the reclassification of Boeung Prek Tob freshwater conservation area located in the geography of Preah Sihanouk district, Preah Sihanouk province occupying area of 34,666 square meters which situated in village 1, commune 3, Preah Sihanouk district, Preah Sihanouk province as the state private land and to provide ownership to Oversea Cambodian Investment Corporation |
Boeung Prek Tob freshwater conservation area occupying 34,666 square meters, located in the village 1, commune 2, Preah Sihanouk City, Preah Sihanouk province, has been undergone reclassification as the state private land and granted ownership to Oversea Cambodian Investment Corporation (OCIC) in exchange for the fund for road construction in the framework of city road development project of 34 lines in Preah Sihanouk province. |