Sub-Decree No. 141 on the abolition of Sub-Decree No. 139, dated August 12, 2021 and Sub-Decree No. 121, dated July 29, 2021
Sub-Decree No. 141 on the abolition of Sub-Decree No. 139 dated 12 August 2021 was cutting the land of 116 150 square meters in Koki Village, Bit Trang Commune, Prey Nob District, Preah Sihanouk Province from Forest Cover 2002 was reclassified as the state private land to grant the ownership to Mrs. Seng Keang and Sub-Decree No. 121, dated July 29, 2021 on the cutting land of 23 hectares 84A and 57CA in Prey Nob district, Sihanouk Province from the Forest Cover 2002 was reclassified as the state private land to grant the ownership to citizens.
Data Resource Preview - Sub-Decree No. 141 on the abolition of Sub-Decree No. 139, dated August 12, 2021 and Sub-Decree No. 121, dated July 29, 2021