Sub-decree No.117 on the subdivision of 4.6233 hectares of land, located in Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and granting ownership to citizens occupying the land in actual
The 4.6233 hectares of land located in Kokir village, Bet Trang commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province were subdivided from the 2002 forest cover and transferred as state private land. These subdivided land parcels were granted to persons whose names are Tong Hokseng, and Nai Yern who own the land in actuality.
Data Resource Preview - Sub-decree No.117 on the subdivision of 4.6233 hectares of land, located in Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and granting ownership to citizens occupying the land in actual