Sub-decree no 113 on cutting 619.70 hectares of land in Prasat Bakong district, Siem Reap province from the land with an expropriation order marked by benchmark no 085 and from 2002 land cover for reclassifying as state private entity in order to grant ownership to disabled soldiers, peasants and to reserve for physical infrastructure development.
Data Resource Preview - Sub-decree no 113 on cutting 619.70 hectares of land in Prasat Bakong district, Siem Reap province from the land with an expropriation order marked by benchmark no 085 and from 2002 land cover for reclassifying as state private entity in order to grant ownership to disabled soldiers, peasants and to reserve for physical infrastructure development.