Reclassifying 678 hectares of state permanent forest reserve (forest concession area of SL International Ltd) in 2 Thnu commune of Snoul in Kratie as conversion forest for development purpose, and reclassifying the land from state public land to state private land, and granting as economic land concession to JPE Co., Ltd.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Reclassification of State Permanent Forest Reserve and Granting Economic Land Concession to Private Company for Rubber Plantation Investment in Kratie province