Sub-Decree on Cutting 321.1255 hectares of land in Chouk district of Kampot province from 2002 Forest Cover, and from Economic Land Concession of First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd, and reclassying as state private land for granting donation to 190 families, and reserving a portion of the land as state public land.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Cutting 321.1255 hectares of land in Chouk district of Kampot province from 2002 Forest Cover, and from Economic Land Concession of First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd, and reclassying as state private land for granting donation to 190 families, and reserving a portion of the land as state public land.