Sub-Decree on Reclassification of State Permanent Forest Reserve and Granting Economic Land Concession to Private Company for Agro-Industru Investment
Classifying 5,200 hectares of forest land in Permanent Forest Reserve in Samlot district of Battambang province as conversion forest for development purposes and reclassifying the land from state public land to state private land, and granting economic land concession to Rath Sambath company.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Reclassification of State Permanent Forest Reserve and Granting Economic Land Concession to Private Company for Agro-Industru Investment