Sub-decree No. 253 on privatization of state land in total amount of 5382 hectares, including 3 locations such as Ta Lou commune of Bakan district for 2286 hectares, Santreae commune of Kravanh district for 548 hectares and Pramaoy commune of Veal Veng district for 2588 hectares in Pursat province for social land concession to allocate to former armed forces and their families
Data Resource Preview - Sub-decree No. 253 on privatization of state land in total amount of 5382 hectares, including 3 locations such as Ta Lou commune of Bakan district for 2286 hectares, Santreae commune of Kravanh district for 548 hectares and Pramaoy commune of Veal Veng district for 2588 hectares in Pursat province for social land concession to allocate to former armed forces and their families
| Document reference # | 253 ANKr.BK |
| Alternative/short title | The privatization of state land in total amount of 5382 hectares in Pursat province for social land concession to allocate to former armed forces and their families |