ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមលើកិច្ចព្រមព្រៀងទីក្រុងប៉ារីស ស្តីពីការ ប្រែប្រួលអាកាសធាតុ
កិច្ចព្រមព្រៀងប៉ារីសស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ គឺជាកិច្ចព្រមព្រៀងមួយនៅក្នុងអនុសញ្ញាក្របខ័ណ្ឌអង្គការសហប្រជាជាតិស្តីពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ (UNFCC...
ច្បាប់ស្តីពី ស្ថិតិ
ច្បាប់នេះមានបំណងគ្រប់គ្រងការងារទាំងឡាយ ដែលទាក់ទងដល់ការប្រមូល ការកែច្នៃ ការប្រមូលផ្តុំ ការវិភាគ ការបោះពុម្ភ និងការផ្សព្វផ្សាយទិន្នន័យស្ថិតិ។
គោលការណ៍ណែនាំស្តីពីការកំណត់ និងបែងចែកតំបន់គ្រប់គ្រងក្នុងតំបន់ការពារធម្មជាតិ
គោលការណ៍ណែនាំស្តីពីការកំណត់ និងបែងចែកតំបន់គ្រប់គ្រងក្នុងតំបន់ការពារធម្មជាតិ ប្រទេសកម្ពុជា ត្រូវបានបង្កើតឡើង ដើម្បីគ្រប់ភាគីទាំងអស់ប្រើប្រាស់ជាមូលដ្ឋាន សម្រាប់ការកំណត់ និងបែងចែកត...
ច្បាប់ស្តីពីកិច្ចការពារ និងលើកកម្ពស់សិទ្ធិជនពិការ
គោលដៅនៃច្បាប់នេះគឺដើម្បីការពារនិងលើកកម្ពស់សិទ្ធិរបស់ជនពិការនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
អនុក្រឹត្យលេខ៥០ ស្តីពីការកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃឧទ្យានជាតិអូរយ៉ាដាវ លើផ្ទៃដីទំហំ ៥២៨,៩៧ ហិកតា ស្ថិតក្នុងភូមិតាកុយច្រាយ ឃុំបរខាំ ស្រុកអូរយ៉ាដាវ ខេត្តរតនគិរី
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃឧទ្យានជាតិអូរយ៉ាដាវ លើផ្ទៃដីទំហំ ៥២៨,៩៧ (ប្រាំរយម្ភៃប្រាំបីហិកតា និងកៅសិបប្រាំពីរអា) ស្ថិតក្នុងភូមិតា...
អនុក្រឹត្យលេខ២១២ ស្តីពីការកំណត់តំបន់សហគមន៏ លើផ្ទៃដីទំហំ ១ ៥០០ហិកតា ក្នុងតំបន់ដែនជម្រកសត្វព្រៃរនាមដូនសំ ស្ថិតនៅក្នុងឃុំទួលពង្រ ស្រុកម៉ាឡៃ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃតំបន់ដែនជម្រកសត្វព្រៃរនាមដូនសំ លើផ្ទៃដីទំហំ ១ ៥០០ (មួយពាន់ប្រាំរយ) ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងឃុំទួលពង្រ ស្រុក...
អនុក្រឹត្យលេខ៣០៧ ស្តីពីការកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃតំបន់ឧទ្យានជាតិបុទុមសាគរ លើផ្ទៃដីទំហំ ៨ ៩០៦ ហិកតា ស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកគិរីសាគរ និងស្រុកបុទុមសាគរ ខេត្តកោះកុង
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់តំបន់សហគមន៏ នៃតំបន់ឧទ្យានជាតិបុទុមសាគរ លើផ្ទៃដីទំហំ ៨ ៩០៦ (ប្រាំបីពាន់ប្រាំបួនរយប្រាំមួយ) ហិកតា ស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្...
អនុក្រឹត្យលេខ១៧៩ ស្តីពីការកំណត់ និងការបែងចែកតំបន់គ្រប់គ្រងដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោប ខេត្តកោះកុង
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់ និងបែងចែកតំបន់គ្រប់គ្រងក្នុងតំបន់ដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោប លើផ្ទៃដីសរុបទំហំ ២៥ ៨៩៧ ហិកតា ខេត្តកោះកុងជា ៤ តំបន់រួមមាន៖ ...
អនុក្រឹត្យលេខ២៣៦ ស្តីពីការកំណត់តំបន់សហគមន៍នៃតំបន់ដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោប លើផ្ទៃដីទំហំ ១.០៥៣ ហិកតា ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ស្ទឹងវែង ក្រុងខេមរៈភូមិន្ទ ខេត្តកោះកុង
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់តំបន់សហគមន៏នៃដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោម លើផ្ទៃដីទំហំ ១.០៥៣ (មួយពាន់ហាសិបបី) ហិកតា ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ស្ទឹងវែង ក្រុងខេមរៈ...
អនុក្រឹត្យលេខ ១៧៥ ស្ដីពីការធ្វើអនុបយោគដីទំហំ ៥,០៨៨ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឆ្លូង ខេត្តក្រចេះ
ការធ្វើអនុបយោគដីទំហំ ៥,០៨៨ ហិកតា ជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ឃុំដំរីផុង និងឃុំកំពង់ដំរី ស្រុកឆ្លូង ខេត្តក្រចេះ សម្រាប់វិនិយោគលើការដាំកៅស៊ូ។
ការវាយតម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន
បណ្ណសារគេហទំព័រលើព័ត៌មានស្តីពី១៦ក្រុមហ៊ុនកំពុងរុករករ៉ែលោហៈក្រោមដីនៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ
បណ្ណសារគេហទំព័រនេះគឺជាឯកសារយោងនៃសំណុំទិន្នន័យការទាញយករ៉ែ។ បណ្ណសារគេហទំព័រនេះផ្ទុកអត្ថបទព័ត៌មានពីសារព័ត៌មានក្នុងស្រុក។
បណ្ណសារគេហទំព័រលើព័ត៌មានទាក់ទងនឹងMesco ជីករ៉ែមាស
ឯកសារនេះត្រូវបានថតចម្លងពីកាសែតភំ្នពេញប៉ុស្តិ៍ ដែលបង្ហាញពីព័ត៌មាន ក្រុមហ៊ុន Mesco Gold ដែលជាក្រុមហ៊ុនសម្ព័ន្ធនៃក្រុមហ៊ុន Mesco Steel ដែលមានមូលដ្ឋាននៅប្រទេសឥណ្ឌា នឹងចំនាយទឹកប្រាក់...
ព័ត៌មានរបស់ក្រុមហ៊ុន Mesco Gold (Cambodia) Ltd
ក្រុមហ៊ុន Mesco Gold (Cambodia) Ltd បានចុះបញ្ជីពាណិជ្ជកម្មនៅក្រសួងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ជាសហគ្រាសឯកបុគ្គលទទួលខុសត្រូវមានកម្រិត។ គោលបំណងនៃពាណិជ្ជកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុននេះគឺ ស្រាវជ្រាវរ៉ែ...
កំណត់សម្គាល់លើការបង្កើតសហគ្រាសពាណិជ្ជកម្ម៖ Xing Yuan Kanng Yeak Co., Ltd.
ឯកសារថតថម្លងលើអេក្រង់ទាំងនេះបង្ហាញពីព័ត៌មាននៃក្រុមហ៊ុន Xing Yuan Kanng Yeak Co., Ltd ដែលបានចុះបញ្ជីនៅក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម។ ព័ត៌មានដែលបានបោះផ្សាយនៅលើគេហទំព័ររបស់ក្រសួងរួមមានលេខចុះបញ...
ព័ត៌មានសង្ខបពីក្រុមហ៊ុន Astra Resources Plc
គេហទំព័ររបស់ក្រុមហ៊ុន Bloomberg បានចុះផ្សាយពីព័ត៌មានសង្ខេបរបស់ Astra Resources Plc, ដែលមានទីតាំងរ៉ែដែក ធ្យូងថ្ម និងផលិតកម្មសម្ភារៈពីដែក ។ ប្រតិបត្តិការរ៉ែរបស់ក្រុមហ៊ុន មានធ្យូង...
អាជ្ញាប័ណ្ណរុករកលើកទីពីរលេខ ១២៧៤ ស្តីពីការអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមហ៊ុន Zhong Xin Industrial Investment (Cambodia) Co., Ltd រុករករ៉ែលោហៈ
អាជ្ញាប័ណ្ណនេះអនុញ្ញាតអោយក្រុមហ៊ុន Zhong Xin Industrial Investment (Cambodia) Co., Ltd មានអាសយដ្ឋាន ផ្ទះលេខ ២០ ផ្លូវលេខ ២៩៤ សង្កាត់ទន្លេបាសាក់ ខណ្ឌចំការមន រាជធានីភ្នំពេញ ធ្វើការ...
បញ្ជី តារាងសង្ខេបឈ្មោះក្រុុមហ៊ុនរុករករ៉ែ ពីបណ្តាញ EISEI
តារាងបញ្ជីសង្ខេបឈ្មោះ ក្រុុមហ៊ុនរុករករ៉ែ រៀបចំដោយបណ្តាញEISEI។ មានក្រុមហ៊ុនចំនួន១៥០ ដែលបានយកឈ្មោះមកពីតាមខេត្ត និងប្រភពផ្សេងៗទៀត។ បញ្ជីឈ្មោះនេះមានតាមប្រភេទរ៉ែ ផ្ទៃដីស្នើសុ...
ព័ត៌មានអំពីក្រុមហ៊ុន Ratanak Kenertec Resources Ltd
ក្រុមហ៊ុន Ratanak Kenertec Resources Ltd បានចុះបញ្ជីពាណិជ្ជកម្មនៅក្រសួងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ជាក្រុមហ៊ុនឯកជនទទួលខុសត្រូវមានកម្រិត។ គោលបំណងនៃពាណិជ្ជកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុននេះគឺ ពាណិជ្ជកម្...