បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីតុលាការនឹងកាត់ទោសមនុស្ស៦នាក់ជុំវិញការបាក់អគារនៅក្រុងព្រះសីហនុ
លោក ហួត វិចិត្រ ព្រះរាជអាជ្ញារងខេត្តព្រះសីហនុបានមានប្រសាសន៍ថា តុលាការខេត្តព្រះសីហនុនឹងចាប់ផ្តើមជំនុំជម្រះលើជនត្រូវចោទចំនួន ៦ នាក់ ជុំវិញការបាក់អគារសម្លាប់កម្មករ ២៨ នាក់កាលពីខែមិថុនាឆ្នាំមុន ហើយតុលាការនឹងចាប់ផ្តើមបើកសវនាការលើសំណុំរឿងនៅថ្ងៃទី ២៥ ឬថ្ងៃទី ២៦ ខែមិថុនា។ ក្នុងចំណោមប្រាំមួយនាក់ មានបួននាក់ជាជនជាតិចិនដែលត្រូវបានតុលាការសាកសួរ។ ចំណែក២នាក់ទៀត ជាជនជាតិខ្មែរ និងជនជាតិវៀតណាម មិនទាន់បានសាកសួរ ព្រោះពួកគេកំពុងរត់គេច។
Last updated | 25 មេសា 2024 |
Created | 25 មេសា 2024 |
ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីតុលាការនឹងកាត់ទោសមនុស្ស៦នាក់ជុំវិញការបាក់អគារនៅក្រុងព្រះសីហនុ |
លោក ហួត វិចិត្រ ព្រះរាជអាជ្ញារងខេត្តព្រះសីហនុបានមានប្រសាសន៍ថា តុលាការខេត្តព្រះសីហនុនឹងចាប់ផ្តើមជំនុំជម្រះលើជនត្រូវចោទចំនួន ៦ នាក់ ជុំវិញការបាក់អគារសម្លាប់កម្មករ ២៨ នាក់កាលពីខែមិថុនាឆ្នាំមុន ហើយតុលាការនឹងចាប់ផ្តើមបើកសវនាការលើសំណុំរឿងនៅថ្ងៃទី ២៥ ឬថ្ងៃទី ២៦ ខែមិថុនា។ ក្នុងចំណោមប្រាំមួយនាក់ មានបួននាក់ជាជនជាតិចិនដែលត្រូវបានតុលាការសាកសួរ។ ចំណែក២នាក់ទៀត ជាជនជាតិខ្មែរ និងជនជាតិវៀតណាម មិនទាន់បានសាកសួរ ព្រោះពួកគេកំពុងរត់គេច។ |