បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីឧស្សាហ៍កម្មនិងតំណាងរដ្ឋាភិបាលស្នើឱ្យកាត់បន្ថយប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាសម្រាប់កម្មករកាត់ដេរ
អត្ថបទពិភាក្សាលើការចរចាលើកទី២ ក្នុងចំណោមការចរចាចំនួនបី ទាក់ទងនឹងប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាសម្រាប់កម្មករកាត់ដេរកម្ពុជានៅឆ្នាំ២០២២។ តំណាងសហជីពកំពុងតស៊ូមតិដើម្បីដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលដល់ ២១៤,២០ ដុល្លារ ដោយលើកឡើងពីការកើនឡើងថ្លៃរស់នៅ និងអតិផរណា។ ផ្ទុយទៅវិញ សមាគមរោងចក្រកាត់ដេរកម្ពុជា (GMAC) និងតំណាងរដ្ឋាភិបាលកំពុងជជែកគ្នាអំពីការទម្លាក់ប្រាក់ឈ្នួលដោយសារបញ្ហាប្រឈមសេដ្ឋកិច្ចដែលបង្កឡើងដោយជំងឺកូវីដ-១៩។ GMAC ស្នើកាត់ប្រាក់ឈ្នួលមកត្រឹម ១៨៣,៤០ ដុល្លារ ខណៈរដ្ឋាភិបាលស្នើ ១៩១,៩០ ដុល្លារ។ ភាគីទាំងពីរមិនទាន់ផ្លាស់ប្តូរជំហរនៅឡើយទេ។ កម្មករសម្តែងការព្រួយបារម្ភថា ការកាត់ប្រាក់ឈ្នួលណាមួយនឹងប៉ះពាល់យ៉ាងខ្លាំងដល់លទ្ធភាពក្នុងការចំណាយប្រចាំថ្ងៃ និងផ្គត់ផ្គង់គ្រួសាររបស់ពួកគេ។
| Last updated | 16 ឧសភា 2024 |
| Created | 16 ឧសភា 2024 |
| ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីឧស្សាហ៍កម្មនិងតំណាងរដ្ឋាភិបាលស្នើឱ្យកាត់បន្ថយប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាសម្រាប់កម្មករកាត់ដេរ |
អត្ថបទពិភាក្សាលើការចរចាលើកទី២ ក្នុងចំណោមការចរចាចំនួនបី ទាក់ទងនឹងប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាសម្រាប់កម្មករកាត់ដេរកម្ពុជានៅឆ្នាំ២០២២។ តំណាងសហជីពកំពុងតស៊ូមតិដើម្បីដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលដល់ ២១៤,២០ ដុល្លារ ដោយលើកឡើងពីការកើនឡើងថ្លៃរស់នៅ និងអតិផរណា។ ផ្ទុយទៅវិញ សមាគមរោងចក្រកាត់ដេរកម្ពុជា (GMAC) និងតំណាងរដ្ឋាភិបាលកំពុងជជែកគ្នាអំពីការទម្លាក់ប្រាក់ឈ្នួលដោយសារបញ្ហាប្រឈមសេដ្ឋកិច្ចដែលបង្កឡើងដោយជំងឺកូវីដ-១៩។ GMAC ស្នើកាត់ប្រាក់ឈ្នួលមកត្រឹម ១៨៣,៤០ ដុល្លារ ខណៈរដ្ឋាភិបាលស្នើ ១៩១,៩០ ដុល្លារ។ ភាគីទាំងពីរមិនទាន់ផ្លាស់ប្តូរជំហរនៅឡើយទេ។ កម្មករសម្តែងការព្រួយបារម្ភថា ការកាត់ប្រាក់ឈ្នួលណាមួយនឹងប៉ះពាល់យ៉ាងខ្លាំងដល់លទ្ធភាពក្នុងការចំណាយប្រចាំថ្ងៃ និងផ្គត់ផ្គង់គ្រួសាររបស់ពួកគេ។ |