Last updated 16 ឧសភា 2024
ឈ្មោះ បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីឧស្សាហ៍កម្មនិងតំណាងរដ្ឋាភិបាលស្នើឱ្យកាត់បន្ថយប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាសម្រាប់កម្មករកាត់ដេរ
អត្ថបទពិភាក្សាលើការចរចាលើកទី២ ក្នុងចំណោមការចរចាចំនួនបី ទាក់ទងនឹងប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាសម្រាប់កម្មករកាត់ដេរកម្ពុជានៅឆ្នាំ២០២២។ តំណាងសហជីពកំពុងតស៊ូមតិដើម្បីដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលដល់ ២១៤,២០ ដុល្លារ ដោយលើកឡើងពីការកើនឡើងថ្លៃរស់នៅ និងអតិផរណា។ ផ្ទុយ​ទៅ​វិញ សមាគម​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​កម្ពុជា (GMAC) និង​តំណាង​រដ្ឋាភិបាល​កំពុង​ជជែក​គ្នា​អំពី​ការ​ទម្លាក់​ប្រាក់​ឈ្នួល​ដោយសារ​បញ្ហា​ប្រឈម​សេដ្ឋកិច្ច​ដែល​បង្ក​ឡើង​ដោយ​ជំងឺ​កូវីដ-១៩។ GMAC ស្នើ​កាត់​ប្រាក់​ឈ្នួល​មក​ត្រឹម ១៨៣,៤០ ដុល្លារ ខណៈ​រដ្ឋាភិបាល​ស្នើ ១៩១,៩០ ដុល្លារ។ ភាគី​ទាំង​ពីរ​មិន​ទាន់​ផ្លាស់​ប្តូរ​ជំហរ​នៅ​ឡើយ​ទេ។ កម្មករ​សម្តែង​ការ​ព្រួយ​បារម្ភ​ថា ការ​កាត់​ប្រាក់​ឈ្នួល​ណា​មួយ​នឹង​ប៉ះ​ពាល់​យ៉ាង​ខ្លាំង​ដល់​លទ្ធភាព​ក្នុង​ការ​ចំណាយ​ប្រចាំ​ថ្ងៃ និង​ផ្គត់ផ្គង់​គ្រួសារ​របស់​ពួក​គេ។