បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីគ្រោះថ្នាក់កម្មកររោងចក្រកាត់ដេរពេលធ្វើដំណើរកំពុងគ្រោះថ្នាក់ដោយមានគ្រោះថ្នាក់ពីរលើកក្នុងមួយសប្តាហ៍នៅខេត្តស្វាយរៀង
អត្ថបទពិភាក្សាអំពីគ្រោះថ្នាក់ពីរផ្សេងគ្នាដែលពាក់ព័ន្ធនឹងកម្មកររោងចក្រកាត់ដេរនៅខេត្តស្វាយរៀង ប្រទេសកម្ពុជា។ ក្នុងហេតុការណ៍ទាំង២លើកនេះ រថយន្តដឹកកម្មករបានក្រឡាប់ បណ្តាលឱ្យរងរបួសច្រើននាក់ ខ្លះរបួសធ្ងន់ ។ គ្រោះថ្នាក់លើកទី១កើតឡើងកាលពីថ្ងៃទី៩ មីនា បណ្តាលឱ្យកម្មករជាង៥០នាក់រងរបួស ខណៈលើកទី២កើតឡើងប៉ុន្មានថ្ងៃក្រោយមក ។ មូលហេតុដែលបណ្ដាលឲ្យកើតមានគ្រោះថ្នាក់គឺមិនប្រាកដប្រជាទេ ប៉ុន្តែការបើកបរក្នុងល្បឿនលឿន ការមិនប្រុងប្រយ័ត្ន ឬអាចមកពីការផ្ទុះកង់រថយន្ដ។ អត្ថបទនេះបង្ហាញពីគ្រោះថ្នាក់ដែលកម្មករកាត់ដេរប្រឈមមុខក្នុងអំឡុងពេលធ្វើដំណើរប្រចាំថ្ងៃរបស់ពួកគេ ជាញឹកញាប់នៅលើឡានដឹកទំនិញដែលថែទាំមិនបានល្អ ដែលឆ្លងកាត់ការត្រួតពិនិត្យតិចតួចបំផុត។
| Last updated | 21 មីនា 2024 |
| Created | 21 មីនា 2024 |
| ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីគ្រោះថ្នាក់កម្មកររោងចក្រកាត់ដេរពេលធ្វើដំណើរកំពុងគ្រោះថ្នាក់ដោយមានគ្រោះថ្នាក់ពីរលើកក្នុងមួយសប្តាហ៍នៅខេត្តស្វាយរៀង |
អត្ថបទពិភាក្សាអំពីគ្រោះថ្នាក់ពីរផ្សេងគ្នាដែលពាក់ព័ន្ធនឹងកម្មកររោងចក្រកាត់ដេរនៅខេត្តស្វាយរៀង ប្រទេសកម្ពុជា។ ក្នុងហេតុការណ៍ទាំង២លើកនេះ រថយន្តដឹកកម្មករបានក្រឡាប់ បណ្តាលឱ្យរងរបួសច្រើននាក់ ខ្លះរបួសធ្ងន់ ។ គ្រោះថ្នាក់លើកទី១កើតឡើងកាលពីថ្ងៃទី៩ មីនា បណ្តាលឱ្យកម្មករជាង៥០នាក់រងរបួស ខណៈលើកទី២កើតឡើងប៉ុន្មានថ្ងៃក្រោយមក ។ មូលហេតុដែលបណ្ដាលឲ្យកើតមានគ្រោះថ្នាក់គឺមិនប្រាកដប្រជាទេ ប៉ុន្តែការបើកបរក្នុងល្បឿនលឿន ការមិនប្រុងប្រយ័ត្ន ឬអាចមកពីការផ្ទុះកង់រថយន្ដ។ អត្ថបទនេះបង្ហាញពីគ្រោះថ្នាក់ដែលកម្មករកាត់ដេរប្រឈមមុខក្នុងអំឡុងពេលធ្វើដំណើរប្រចាំថ្ងៃរបស់ពួកគេ ជាញឹកញាប់នៅលើឡានដឹកទំនិញដែលថែទាំមិនបានល្អ ដែលឆ្លងកាត់ការត្រួតពិនិត្យតិចតួចបំផុត។ |