Last updated 13 ធ្នូ 2018
ឈ្មោះ របាយការណ៍​បញ្ចប់​​នៃ​ការ​ស្នើ​សុំ​ក្រុម​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នូវ​កិច្ចព្រមព្រៀង​នៃ​សំណើរ​លេខ​ ២០១២/២​ ស្តី​ពី​ការស្តារ​ឡើងវិញ​​នៅ​ក្នុង​អនុ​តំបន់​ទន្លេមេគង្គ​ នៃ​គម្រោង​ផ្លូវដែក​ នៃ​​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​
​របាយការណ៍​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀបរៀង​ដោយ​ក្រុម​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នូវ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ (CRP)​ ដើម្បី​ឆ្លើយ​តប​ទៅ​នឹង​ការ​ស្នើ​សុំឱ្យ​​មានការ​ត្រួតពិនិត្យ​ ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ឡើង​វិញ​នៅ​ក្នុង​អនុ​តំបន់​ទន្លេមេគង្គ​ ស្តី​ពី​គម្រោង​ផ្លូវដែក​នៅ​កម្ពុជា​។​ គោលបំណង​នៃ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នេះ​ ជា​យន្តការ​ដែល​មាន​គណនេយ្យ​ភាព​របស់​ធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី​ ហៅ​កាត់​ថា​ ADB​ ដើម្បី​ធ្វើការ​ស៊ើបអង្កេត​ទាក់ទិន​នឹង​ការ​ចោទប្រកាន់ ​ពី​ការ​មិន​អនុវត្ត​តាម​គោលនយោបាយ​ និង​និ​តិ​វិធី​របស់​ធនាគារ​ ADB​ ដែល​ធ្វើ​ឱ្យ​មាន​ផល​ប៉ះពាល់​អវិជ្ជមាន​ដោយ​ផ្ទាល់​ និង​ អតិបរិមា​មក​លើ​ប្រជាពលរដ្ឋ​មូលដ្ឋាន ​ក្នុង​កំឡុង​ពេល​បង្កើត​ ដំណើរការ​ និង​ការ​អនុវត្ត​នៃ​គម្រោង​ថវិកា​របស់​ ADB​។​ ការ​ត្រួតពិនិត្យ​នេះ​ ផ្តោត​លើ​ដំណើរការ​របស់​ ADB​ មិនមែន​សង្កត់ធ្ងន់​ទៅ​លើ​ប្រទេស​បាន​ខ្ចីប្រាក់​ពី​ធនាគារ​ អ្នក​ខ្ចី​លុយ​ ភ្នាក់ងារ​ប្រតិបត្តិ​ ឬ​អ្នកគាំទ្រ​គម្រោង​នោះ​ឡើយ​។​ ក្នុង​នាម​ជា​ក្រុម​ឯករាជ្យ​ របាយការណ៍​នេះ​ នឹង​រាយការណ៍​ទៅ​ក្រុម​គណៈ​គ្រប់គ្រង​របស់​ ADB​ ដែល​មាន​សិទ្ធ​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នៅ​ការ​អនុវត្ត​កិច្ចព្រមព្រៀង​។​ គណៈ​គ្រប់គ្រង​ធ្វើការ​អនុម័ត​លើ​អនុសាសន៍​នៃ​របាយការណ៍​របស់​ក្រុម​ពិនិត្យ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ឡើង​វិញ​ ប៉ុន្តែ​មិន​បាន​អនុម័ត​លើ​អ្វី​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ ឬ​សេចក្តីសន្និដ្ឋាន​នោះ​ឡើយ​។​