សេចក្តីជូនព័ត៌មានរបស់ក្រសួងសុខាភិបាលស្តីពី ករណីវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ថ្មី ០១នាក់ នៅថ្ងៃទី២២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០
គិតត្រឹមថ្ងៃទី២២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ វេលាម៉ោង០៩ៈ៣០នាទីយប់ ក្រសួងសុខាភិបាលបានទទួលលទ្ធផលវិភាគវិទ្យាស្ថានប៉ាស្ទ័រកម្ពុជា ដែលបង្ហាញថា មានករណីវិជ្ជមានវីរុសកូវីដ-១៩ ថ្មី ចំនួន ០១នាក់ ជាស្រ្តីជនជាតិខ្មែរ អាយុ៣៩ឆ្នាំ រស់នៅសង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ ជាអ្នកដំណើរដែលបានវិលត្រឡប់មកពីសហរដ្ឋអាមេរិក ឆ្លងកាត់បន្តជើងហោះហើរតាមសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ និងបានមកដល់កម្ពុជាតាំងពីថ្ងៃទី០៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០។
| Last updated | 23 ឧសភា 2020 |
| Created | 23 ឧសភា 2020 |
| ឈ្មោះ | សេចក្តីជូនព័ត៌មានរបស់ក្រសួងសុខាភិបាលស្តីពី ករណីវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ថ្មី ០១នាក់ នៅថ្ងៃទី២២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ |
គិតត្រឹមថ្ងៃទី២២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ វេលាម៉ោង០៩ៈ៣០នាទីយប់ ក្រសួងសុខាភិបាលបានទទួលលទ្ធផលវិភាគវិទ្យាស្ថានប៉ាស្ទ័រកម្ពុជា ដែលបង្ហាញថា មានករណីវិជ្ជមានវីរុសកូវីដ-១៩ ថ្មី ចំនួន ០១នាក់ ជាស្រ្តីជនជាតិខ្មែរ អាយុ៣៩ឆ្នាំ រស់នៅសង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ ជាអ្នកដំណើរដែលបានវិលត្រឡប់មកពីសហរដ្ឋអាមេរិក ឆ្លងកាត់បន្តជើងហោះហើរតាមសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ និងបានមកដល់កម្ពុជាតាំងពីថ្ងៃទី០៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០។ |